Методична комісія викладачів загальноосвітніх дисциплін

 

Методичне засідання

              11. 01. 2024 року відбулося чергове методичне засідання викладачів загальноосвітників. На даному засіданні було опрацьовано тему "Формування професійної компетентності здобувачів освіти засобами сучасних технологій навчання на уроках загальноосвітних дисциплін"

           Сучасні умови життя потребують аби людина мислила і працювала творчо, а також  уміла приймати нестандартні рішення.  На сьогоднішній  день  учневі недостатньо дати лише знання, набагато  важливіше  - навчити його користуватися ними. Знання та вміння, взаємопов'язані з ціннісними орієнтирами учня формують  життєві компетентності, вони  потрібні для успішної самореалізації у житті, навчанні  та праці. У ДНЗ "Волочиський промислово-аграрний професійний ліцей" 11 січня 2024 року   відбулося чергове засідання методичної комісії  викладачів загальноосвітніх дисциплін, на якому педагоги Алла Ліхван, Віта Квітень, Наталя Довганюк та Галина Баліцька поділилися досвідом роботи  використання методів навчання, які створюють умови для творчої реалізації тих, хто навчається, підвищують мотивацію до навчання, сприяють вихованню самостійних, ініціативних громадян, здатних ефективно взаємодіяти у виконанні соціальних, виробничих та економічних завдань.






Тиждень  загальноосвітніх дисциплін 2023 - 2024 р.

З 06 по 10 листопада 2023 року викладачі загальноосвітніх дисциплін провели багато цікавих і творчих заходів, які були заплановані в рамках даного тижня.
Всі охочі фотографувалися на фоні оформленої у вигляді «Учнівського щоденника» фотозони, проходили математичний квест «Логарифми й інтеграли».
Якраз в ці дні наші кращі учні мали можливість взяти участь у І етапі Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Переможницею стала Чеповик Дарина, здобувачка освіти групи №15.
Викладачі фізичної культури проводили змагання з армреслінгу серед юнаків, а в четвер в актовій залі відбувалося цікаве дійство під назвою «Історична подорож загальноосвітніми предметами». Кожен викладач розповідав про історію виникнення тієї чи іншої дисципліни. Також наші педагоги весело і креативно вживалися в роль учнів.
Завдяки вдалому поєднанню цікавого з корисним і дуже смачним, в четвер і п’ятницю було проведено ярмарку – розпродаж «Разом до Перемоги», в якій взяли участь викладачі, здобувачі освіти та батьки. На підтримку ЗСУ зібрано вісім тисяч сто тридцять одна гривня 50 копійок! Щиро дякуємо нашим дітям і батькам!
Всі заплановані заходи були проведені цікаво та творчо. Щиро дякуємо викладачам - загальноосвітникам за змістовний і цікавий тиждень, а здобувачам освіти – за активну участь у проведених заходах!













Зібратися разом – це початок,
Триматися разом – це прогрес,
Працювати разом - це успіх!
Г. Форд
Під таким девізом розпочалося засідання методичної комісії викладачів загальноосвітніх дисциплін, яке відбулося 17 січня 2023 року.
Темою чергового засідання було підбиття підсумків роботи комісії за І семестр 2022-2023 н. р. та визначення нових цілей і завдань на ІІ семестр.
Розпочала засідання голова методичної комісії Ліхван А. В, яка підвела підсумки роботи викладачів. Алла Віталіївна наголосила, що викладачі загальноосвітньої підготовки були активними учасниками усіх методичних та виховних заходів як ліцею так і області.
У першому семестрі усі педагоги – члени методичної комісії пройшли навчання за програмою педагогічної майстерності «Використання інтернет-сервісів у освітньому процесі» і на засіданні методичної комісії ділилися своїм досвідом використання сучасних інформаційних технологій.
Викладач іноземної мови Н. А. Довганюк розкрила питання використання Google сайту для узагальнення досвіду роботи в міжатестаційний період, а викладач-філолог І. М. Чорна поділилася досвідом використання цього сайту для організації дистанційної роботи зі здобувачами освіти.
«За здоровий спосіб життя!» - тема виступу керівника фізичного виховання І. Курдибахи. Ігор Тимофійович прозвітував про стан фізичної підготовки ліцеїстів, підвів підсумки участі учнів у різноманітних спортивних заходах.
Викладач інформатики Ковтун В. підготував добірку інтернет-сервісів, які можуть використовувати педагоги у своїй професійній діяльності.
Підвели підсумок засідання методист навчального закладу Ніщун В. А. та заступник директора з НВР Квітень В. М., які відмітили, що організація роботи методичної комісії викладачів загальноосвітньої підготовки здійснюється на високому рівні та є прикладом для наслідування.



"Зі знаннями до перемоги!"

Згідно плану роботи навчального закладу з 01. 11 по 10.11. 2022 року у ДНЗ "Волочиський промислово - аграрний професійний ліцей" проходила декада загальноосвітніх дисциплін під девізом "Зі знаннями до перемоги!"
В рамках декади викладачами було підготовлено та організовано ряд заходів: виховні години, спортивні змагання, інтелектуальні вікторини та ряд різноманітних квестів, проведено день навпаки.
Кожен день декади був присвячений певному предмету.
До участі в декаді були залучені не тільки здобувачі освіти, а й активно працював викладацький склад. 09. 11. 2022 року навчальний заклад активно долучився до написання Всеукраїнського радіодиктанту.
10.11.2022 р. було проведено підсумки декади у нестандартній формі, шляхом показу життя ліцеїста.
Декада завершилася засіданням методичної комісії, на якій було систематизовано та узагальнено усі матеріали по підготовці декади.
Все реакции:
Алла Ліхван, Людмила Цвяк та ще 12

Методичне засідання

15.01.2020 року відбулося чергове методичне засідання викладачів загальноосвітніх дисциплін. У ньому брали участь 11 викладачів-однодумців.

Засідання розпочалося під девізом словами відомого громадського діяча Алі Апшероні «Педагоги не можуть успішно когось навчити, якщо в цей час же реально не вчаться самі».
Голова методичної комісії Ліхван А.В. наголосила,що загальноосвітники ліцею працюють над єдиною методичною проблемою: «Формування в учнів ліцею вмінь і навичок самостійно працювати і здобувати знання на уроках загальноосвітніх дисциплін».
Ліхван А.В. було проаналізовано проведення уроків під час дистанційного навчання та наголошено, що викладачі загальноосвітніх дисциплін розміщували матеріали у вільному доступі на власних блогах.
Довганюк Н.А. виступала із темою: «Освітні платформи і використання їх на уроках загальноосвітніх дисциплін під час проведення очного та дистанційного навчання», де поділилася із колегами своїми знаннями з використання освітніх платформ, а саме: «Всеосвіта», «Методичний портал», «Prometheus», «EdEra». Доповідач розповіла, як використовувати ці платформи для підготовки до своїх уроків та підвищити свій рівень знань. Детальніше зупинилася на платформі «На Урок», де показала викладачам на практиці, як використовувати тести з цієї платформи.
Мельник К.В. підготувала доповідь за темою: «Робота з учнями, які мають понижену (підвищену) мотивацію до навчально-пізнавальної діяльності в умовах очного та дистанційного навчання». Було проаналізовано шляхи підвищення мотивації в учнів до навчально-пізнавальної діяльності та розроблено рекомендації як застосовувати дані методи та прийоми під час очного та дистанційного навчання. Катерина Володимирівна провела тренінгову вправу для учасників засідання «Змоделюй учня з високою мотивацією».
«Як поєднати на уроках дистанційного навчання корисне та цікаве», ознайомила учасників засідання викладач Бойко Т. А.. Доповідач акцентувала увагу на різноманітних онлайн-ресурсах learningapps.org, Studystack, Classtime, ютуб-каналах, які можна застосовувати під час дистанційного навчання практично із всіх загальноосвітніх предметів. Виступ було узагальнено у формі рекомендацій для підвищення ефективності проведення навчальних занять під час дистанційного навчання.
Баліцька Г.І. під час виступу «Формування ключових компетентностей і наскрізних ліній ліцеїстів в умовах реалізації проекту МОН України «Нова школа. Простір освітніх можливостей» наголосила, що наскрізні лінії є соціально значимими надпредметними темами, які допомагають формуванню в учнів уявлень про суспільство в цілому, розвивають здатність застосовувати отримані знання у різних ситуаціях. Галина Іванівна зробила висновок про те, що мета наскрізних ліній – «сфокусувати» увагу й зусилля викладачів загальноосвітніх дисциплін, зрештою на досягненні життєво важливої для ліцеїста мети – застосування знань на практиці.
Роботу методичного засідання було оцінено методистом Ніщуном В.А.
Підсумки роботи методичного засідання оформлено у вигляді протоколу.

Все реакции:
Неля Рибак, Алла Ліхван та ще 157

Немає коментарів:

Дописати коментар